PROGRAM SZKOLENIA:
Program szkolenia został tak przygotowany, aby uczestnicy zdobyli, poszerzyli lub ugruntowali od strony praktycznej swoją wiedzę w zakresie obowiązków dotyczących udzielania zamówień publicznych do 30 000 euro, w szczególności w kontekście przepisów o finansach publicznych. Wskazane zostaną minimalne formalności stosowane przy wyborze wykonawcy, pozwalające na uniknięcie nadmiernego formalizmu i jednocześnie zarzutów o niegospodarność, w tym jak przygotować regulamin wewnętrzny udzielania zamówień do 30 000 euro pozwalający wypełnić te wymogi. Ponadto uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki jak oceniać i wybierać oferty oraz jak dokumentować wybór wykonawcy i ocenę ofert.
- Planowanie i szacowanie zamówień
- Prawidłowa kwalifikacja zamówień wymagających łącznego szacowania – jak w praktyce ustalać tzw. kryteria tożsamościowe i jakie znaczenie ma Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
- Zamówienia odrębne, zamówienia nieplanowane
- Zamówienia w częściach/powtarzające się okresowo/ciągłe – kiedy mamy z nimi do czynienia?
- Zamówienia do 30 000 euro a art. 6a ustawy Pzp
- Zamówienia wieloletnie a szacunek, w tym szacowanie wartości zamówień współfinansowanych ze środków unijnych
- Prawo opcji
- Plan zamówień a plan finansowy (budżet)
- Zasady udzielania zamówień bagatelnych – regulamin?
- Wewnętrzny regulamin udzielania zamówień – wybór czy obowiązek, stopień szczegółowości, praktyczne wskazówki dotyczące jego treści
- Regulamin wewnętrzny a wytyczne instytucji zarządzającej
- Wniosek (zapotrzebowanie) na zamówienie do 30 000 euro
- Metody pozyskania zamówienia do 30 000 euro
-
- Sondaż rynkowy
- Zapytanie ofertowe
- Transakcja bezpośrednia
- Zasada konkurencyjności – kiedy ma zastosowanie i podstawowe wymagania do jej spełnienia
- Przygotowanie, przeprowadzenie i udzielenie zamówienia do 30 000 euro
-
-
- Opis przedmiotu zamówienia do 30 000 euro
- Kryteria oceny ofert i wybór oferty
- Rezygnacja z udzielenia zamówienia
- Umowy na zamówienia bagatelne – forma, termin obowiązywania oraz zmiana umowy
-
- Reguły dokumentowania czynności przy udzielaniu zamówień do 30 000 euro
- Kwestie odpowiedzialności z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych, w tym za nieprawidłowe oszacowanie zamówienia, niedochodzenie należności od wykonawcy

Dr Andrzela Gawrońska – Baran
radca prawny, doktor nauk prawnych, były Wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych i wieloletni pracownik Departamentu Prawnego tego Urzędu (2002-2008), w latach 2010-2016 dyrektor Departamentu Zamówień Publicznych w dużej instytucji sektora finansów publicznych. Obecnie prowadzi AGB Kancelarię Radcy Prawnego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie praktyczne w zamówieniach publicznych, w szczególności jako doradca zamawiających oraz wykonawców, a także pełnomocnik w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą. Trener/wykładowca na kilkudziesięciu szkoleniach dotyczących zamówień publicznych (w tym ponad 30 po nowelizacji z 2016 r.) m.in. dla wykonawców, administracji rządowej, samorządowej, radców prawnych, adwokatów, przedstawicieli instytucji kultury i nauki, osób kontrolujących wydatkowanie środków europejskich, dyrektorów sądów okręgowych i apelacyjnych, instytucji wojskowych. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu zamówień publicznych i funduszy Europejskich (w Warszawie: SGGW, Uniwersytet SWPS, Uczelnia Łazarskiego oraz Uniwersytet Łódzki). Autorka kilkuset publikacji, w tym kilkunastu książkowych z zakresu zamówień publicznych, wydanych przez renomowane wydawnictwa m.in. uwzględniających stan prawny obowiązujący od 28 lipca 2016 r. „Vademecum zamawiającego”, „Jak wygrać przetarg – poradnik da małych i średnich firm”, „Nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych 2016.Komentarz”, „Pozacenowe kryteria oceny ofert z uwzględnieniem klauzul społecznych”.

Koszt szkolenia dla jednej osoby wynosi 450 zł + 23% VAT
(bez VAT- dla jednostek finansujących szkolenie w co najmniej 70 % ze środków publicznych).
Cena szkolenia obejmuje: wykłady, konsultacje, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, obiad, certyfikat uczestnictwa.
Należność za szkolenie należy wpłacić do dnia 09.10.2017r. na rachunek bankowy: 31 1050 1575 1000 0092 4044 8689
UWAGA! Przy zgłoszeniu co najmniej 3 osób z jednej jednostki 10 % rabatu!

Szkolenie odbędzie się w Boutique Hotel’s, ul. Kwiska 1/3, Wrocław w godzinach od 9 do 15.
Hotel posiada bezpłatny parking.